کوتد لمینت سرد پلات لمینت سرد

کوتد لمینت سرد ( پلات لمینت سرد ) یکی از انواع چاپ کوتد لمینت ( کتد لمینت ) است که روش لمینت کردن مخصوص به خود را دارد. کوتد لمینت سرد از لحاظ زیبایی برتری نسبت به کوتد لمینت گرم دارد. چاپ کوتد لمینت سرد ظریفتر بوده و از لحاظ قیمتی بالاتر از روش گرم می باشد. در روش کوتد لمینت سرد از گرما برای چاپ کوتد لمینت استفاده نمی شود.

کوتد لمینت

کوتد لمینت سرد و کوتد لمینت گرم و تفاوت های آنها

در روش کوتد لمینت سرد بر خلاف کوتد لمینت گرم از گرما استفاده نمی شود و لمینت صرفه برای محافظت از اثر چاپی و ایجاد زیبایی و جلوه بیشتر در اثر چاپی مورد استفاده قرار می گیرد. البته در کوتد لمینت گرم برای استفاده های معمول بیشتر استفاده می شود. در واقع پس از چاپ کوتد توسط دستگاه پلاتر، لمینت کردن توسط لمینیتور انجام می شود که می توان به صورت سرد و یا گرم عملیات لمینت کردن را انجام داد.

کوتد لمینت سرد و مزایای آن

چاپ کوتد لمینت (کتد لمینت) یا همان چاپ پلات لمینت از انواع چاپ دیجیتال محسوب می شود که اثر چاپی در آن دارای زیبایی و رزولیشن بالای چاپی است که این امر باعث شده است که بتوان چاپ پلات لمینت (کوتد لمینت) را بتوان در فضای داخلی مورد استفاده قرار داد زیرا که از نظر دید از نزدیک چاپ کوتد لمینت بسیار مناسب است، این در حالی است که چاپ های نظیر بنر بیشتر برای دید از دور و فضای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. پس از چاپ کوتد توسط دستگاه پلاتر برای افزایش مقاومت اثر چاپی و همچنین ایجاد زیبایی در اثر چاپی از دستگاه لمینیتور استفاده می شود و عملیات لمینت بر روی اثر چاپی انجام می شود. لمینت کردن می تواند به روش سرد و یا گرم انجام شود. کوتد لمینت سرد روشی است که در آن حرارت مورد استفاده قرار نمی گیرد و به همین خاطر قدرت زیبایی اثر چاپی بیشتر است. البته این روش چاپی دارای هزینه بیشتری نسبت به روش کوتد لمینت گرم است ولی چاپ بدست آمده ظریف تر و زیبا تر است.

جالب است بدانید که لمینت کردن می تواند به صورت براق و یا مات نیز انجام شود که بسته به سلیقه مشتری و شرایط مورد استفاده در محیط های مختلف می باشد. دستگاه چاپ کوتد توسط هدهایی رنگ را بر اساس طرحی که به سیستم های چاپی داده شده است بر روی کاغذ کوتد انتقال داده و اثر چاپی را فراهم می کند. سپس بسته به شرایط و درخواست مشتری روش کوتد لمینت سرد و یا گرم برای اثر چاپی مورد استفاده قرار می گیرد. گروه آذین هنر مفتخر است که توانایی چاپ انواع کوتد لمینت و انجام انواع لمینت بویژه کوتد لمینت سرد را با بالاترین کیفیت ممکن دارد.