چاپ کوتد لمینت در آذین هنر. چاپ کوتد لمینت چیست؟

چاپ کوتد لمینت یا چاپ کتد یکی از با کیفیت ترین روش های چاپی برای فضای داخلی به حساب می آید. یکی از چاپ های مناسب برای فضای داخلی چاپ کوتد لمینت یا همان چاپ کتد لمینت است که به پلات لمینت نیز موسوم است. کاغذ کوتد دارای جنس خاصی است که بعدا توسط پوشش خاصی که به آن لمینت گفته می شود پوشانده می شود. چاپ کوتد لمینت به سبب رزولیشن بالای چاپی و ایجاد دید از نزدیک مناسب برای فضای داخلی بسیار مناسب است.

چاپ کوتدلمینت

چاپ کوتد لمینت چیست؟

کوتد لمینت چیست؟ به سبب ویژگی های خاص کاغذ کوتد از جمله قابلیت جذب رنگ بالا که باعث دقت توزیع رنگ می شود و رزولیشن بالای چاپی را در چاپ پلات لمینت فراهم می کند، کاغذ کوتد برای بسیاری از امور چاپی استفاده می شود و از دسته متریال های مناسب برای چاپ فضای داخلی محسوب می شود. کاغذ کوتد لمینت مورد استفاده وزن های مختلفی است و به دسته های سنگین و سبک تقسیم می شود که بسته به امور چاپی مختلف می توان از کاغذ کوتد متفاوت استفاده کرد.

چاپ کوتد لمینت تا عرض 1/5 متر در آذین هنر

شرکت های مختلف چاپی اقدام به چاپ کوتد می نمایند، اما همه ی این شرکت ها قادر به چاپ عریض کوتد تا عرض 1/5 متری نیستند، مجموعه آذین هنر امکان چاپ کوتد لمینت در ابعاد دلخواه و سایز بزرگ تا عرض 1/5 متری است.

چاپ کوتد لمینت

در فرایند چاپ کوتد لمینت، گام نخست چاپ کوتد است که توسط دستگاه پلاتر انجام می شود. در عملیات تکمیلی لمینت کردن صورت می گیرد که با دستگاه لمینیتور انجام می شود. لمینت با فراهم آوردن پوشش محافظ بر روی کوتد باعث افزایش مقاومت چاپی و افزایش زیبایی اثر چاپی می شود. لمینت کردن می تواند به صورت لمینت گرم و لمینت سرد بر روی چاپ کوتد انجام شود. لمینت کردن باعث افزایش مقاومت به رطوبت شده که این امر ماندگاری و طول عمر اثر چاپی را افزایش می دهد.

مراکز چاپی چاپ کوتد لمینت را با بایستی با عرض های مختلف بتوانند انجام دهند و ملاک برتری یک واحد چاپ کوتد لمینت توانایی چاپ کوتد با عرض بالا است. تنها واحد های معتبر چاپی قادر به چاپ کوتد با عرض بالا هستند.

چاپ کتد لمینت

چاپ کتد لمینت از دسته چاپ های مقرون به صرفه از لحاظ اقتصادی محسوب می شود. در این نوع چاپ بخشی از فرایند و محاسبه قیمت مربوط به چاپ کوتد و بخشی مربوط به فرایند لمینت کردن است که هریک شرایط خاص مربوط به خود را داراست. قیمت لمینت سرد و لمینت گرم متفاوت بوده و از لحاظ کیفیت کمی متفاوت است. در کوتد لمینت گرم از گرما برای لمینت کردن استفاده می شود و در لمینت سرد از گرما استفاده نمی شود.

آذین هنر با سابقه چندین ساله در زمینه چاپ کوتد لمینت و با بهره وری از تجهیزات مدرن چاپی در زمینه پلات لمینت چاپ کوتد لمینت را با کیفیت بالا و با قیمت مناسب انجام می دهد. این مرکز چاپی توانایی چاپ در عرض بالا را با کیفیت بالا دارد.