پلات چیست

پلات یکی از روشهای چاپی است که امکان چاپ پلات در عرض بالا وجود دارد. چاپ پلات پس از چاپ شدن توسط دستگاه لمینیتور، پلات لمینت می شود تا کیفیت و مقاومت اثر چاپی در برابر عوامل محیطی افزایش یابد. پلات لمینت کیفیت بصری بالایی را ایجاد می کند به همین دلیل در فضای داخلی و برای دید از نزدیک بسیار مناسب است.

چاپ پلات لمینت

پلات لمینت و ویژگی های چاپی آن

یکی از برجسته ترین ویژگی های پلات لمینت ، کیفیت بالا آن است بطوریکه به مراتب کیفیت بالاتری نسبت به بنر دارد. حتی کیفیت چاپ پلات تا بیش از 5 برابر چاپ بنر است که بنر را می توان برای فضای خارجی و دید از دور مناسب دید.

پلات لمینت چیست

در جواب پلات چیست و چه کاربردی دارد بایستی گفت چاپ پلات لمینت یکی از روش های مرسوم و پر کاربرد جهت امور تبلیغاتی و فرهنگی محسوب می شود. زیبایی کار چاپ شده با پلات اثر بخشی فراوانی در مخاطبان ایجاد می کند. فرایند چاپ با دستگاه های پلاتر و لمینیتور انجام می شود. چاپ پلات توسط پلاتر و فرایند لمینت کردن که می تواند به صورت سرد یا گرم انجام شود توسط لمینیتیور خاص انجام می شود. در واقع با لمینت کردن علاوه بر حفاظت چاپ، زیبایی نیز افزایش می یابد.

چاپ پلات از زیر مجموعه های چاپ دیجیتال محسوب می شود و امکان چاپ پلات لمینت در عرض های مختلف وجود دارد. توانایی چاپ پلات در عرض های زیاد از مزایا و امتیازات یک واحد چاپی معتبر است. با چاپ پلات و سپس لمینت کردن اثر چاپی مقاومت چاپی در برابر عوامل محیطی افزایش می یابد. با ایجاد پلات لمینت زیبا اثر چاپی مناسب ایجاد می شود که دید از نزدیک مناسبی داشته و چاپ پلات لمینت از روش های چاپی مناسب است که روش تبلیغاتی بسیار مناسبی است.