فوم برد ابزار مناسبی جهت درج تصاویر مختلف بوده و در زیباسازی محیط بسیار تاثیر دارد. برای خدمات تهیه فوم برد و تخته شاسی بایستی واحدی مناسب را انتخاب کنید. آذین هنر مرکز چاپ فوم برد تهران محسوب شده و با قیمت مناسب چاپ را عرضه می کند. برای استعلام قیمت می توانید از طریق لینک تلگرام و یا تماس با ما اقدام نمایید

فوم برد چیست؟

فوم برد نوعی تخته شاسی از جنس پلی استایرن فشرده (ps) می باشد که دارای روکش مخصوص است. فوم برد سبک، مقاوم به رطوبت، صاف بوده و قابلیت چاپ بر روی آن وجود دارد. چاپ فوم برد به سبب صاف بودن و توانایی ایجاد ابعاد مختلف بی همتا است. چاپ روی فوم برد را می توان بصورت مستقیم انجام داد یا عملیات چاپ را انجام داد و سپس الصاق چاپ انجام شود. فوم برد ها در دو نوع چسب دار و بدون چسب هستند که عملیات چاپ متفاوتی دارند.

کاربرد های فوم برد چیست؟

 • نصب عکس و پوستر تبلیغاتی بر روی فوم برد یکی از کاربردهای آن محسوب می شود. مخصوصا اینکه فوم برد را می توان براحتی برش داد که ایجاد ابعاد مختلف تصاویر را فراهم کرده است.
 • قاب و استفاده از فوم برد در دکوراسیون بسیار کاربردی و مناسب است. استفاده از تصاویر زیبا به این وسیله در زیباسازی دکوراسیون بسیار مناسب است.
 • چاپ فوم برد لمینت و استفاده از لمینت کردن چاپ در کیفیت بصری بسیار موثر است. لمینت کردن را تنها واحدهای خاص چاپی انجام می دهند.
 • ساخت استندهای تبلیغاتی و استفاده از فوم برد برای ارایه طرح ها و تصاویر مختلف نیز کاربرد خاص و تبلیغاتی محسوب می شود.
 • ...

چاپ روی فوم برد و مزایای آن

چاپ روی فوم برد از دسته چاپ های پر مخاطب محسوب می شود که می توان تصاویر مختلف را بسته به سلایق مختلف بر روی آن درج نمود. درج تصاویر عزیزانتان بر روی فوم برد و نصب آن در مکان دلخواه می تواند بسیار دلچسب باشد. آذین هنر خدمات چاپ فوم برد را با کیفیت بالا و با قیمت مناسب عرضه می کند.

 • فوم برد به لحاظ اقتصادی به صرفه تر نسبت به روشهای مشابه است. چاپ روی آن یکی از روشهای ارزان تبلیغاتی محسوب می شود.
 • سبک وزن بوده و قابلیت حمل آن را آسان می کند. سبکی وزن به علت جنس ویژه آن است.
 • فوم برد را می توان برش داد، به همین خاطر می توان ابعاد مختلف آن را برای استفاده های مختلف تهیه کرد.
 • مقاومت زیاد به رطوبت، این امر به دلیل خاصیت ضد آب بودن است که باعث طول عمر بالا برای استفاده های مختلف شده است.

انواع فوم برد چگونه است؟

 • فوم برد چسبدار
 • فوم برد بدون چسب

در فوم برد چسبدار تصویر بر روی آن چسبانده می شود و چاپ بر روی فوم برد صورت نمی گیرد. در این نوع چاپ، اثر و عملیات تکمیلی نظیر لمینت کردن، الصاق و چسباندن تصویر به فوم برد انجام می شود. انواع فوم برد را می توان برای امور مختلف استفاده کرد. نوع رنگی نیز مناسب برای کسانی است که زیبایی برای آن ها بسیار مهم است. انواع فوم برد را آذین هنر عرضه می کند.

فوم برد بدون چسب

در این نوع تصویر بر روی فوم برد چسبانده نمی شود بلکه بایستی چاپ بر روی فوم برد انجام شود. یکی از روشهای مناسب جهت چاپ فوم برد، استفاده از روش چاپ دیجیتال است که این عمل توسط چاپگر انجام می شود. هزینه صرف شده در چاپ فوم برد بدون چسب بالاتر از فوم بردهای چسبدار است.

از تبلیغات بر روی تخته شاسی استفاده زیادی می شود قرار دادن پوستر تبلیغاتی بر روی تخته شاسی باعث ترغیب بینندگان می شود.

تخته شاسی چیست؟

تخته شاسی دارای کیفیت مناسب برای درج تصویر روی خود دارد. تخته شاسی در منازل و نهادهای تبلیغاتی و درج عکسها و... کاربرد فراوان دارد. جنس تخته شاسی نیز متفاوت بوده و می تواند فیبر ، تخته سه لا، ام دی اف و... باشد. نوع ام دی اف جهت برش نیازمند کاتر دستی است. با تخته شاسی می توان عکس را با ابعاد دلخواه به نمایش گذاشت. کیفت تخته شاسی مناسب بوده و دارای دوام و استحکام لازم است. تخته شاسی را می توان به راحتی نصب نمود و محدودیتی جهت رنگ و چاپ ندارد. از خدمات آذین هنر تولید تخته شاسی و خدمات مربوط به چاپ بر روی تخته شاسی است. از لحاظ قیمت، قیمت تخته شاسی طراحی در این مرکز چاپی مناسب است. آذین هنر مرکز فروش تخته شاسی عکس در تهران محسوب می شود و خدمات چاپ را انجام می دهد.

انواع تخته شاسی

از انواع روش های چاپ تخته شاسی، چاپ لاستر، سیلک و چاپ متالیک را می توان نام برد. یکی از پر کاربرد ترین استفاده های تخته شاسی درج عکس ها می باشد. با درج عکس بروی تخته شاسی می شود خاطرات خانواده و یک گروه را با داشتن تصویری خاص یا تصویری مشترک حفظ نمود. این تصاویر را می توان در منزل یا محل کار جهت زیبا سازی محیط به کار برد. قبلا جهت این امر از قاب عکس استفاده می شد که دیگر کمتر استفاده می شود و از تخته شاسی جهت این امر امروزه استفاده می شود.

چاپ عکس روی تخته شاسی ام دی اف یکی از مناسب ترین متریال ها برای چاپ عکس محسوب می شود. کیفیت بدست آمده روی این متریال بسیار مناسب است. چاپ عکس به روی تخته شاسی تنها مورد استفاده تخته شاسی نیست، بلکه امروزه جهت تصاویر تبلیغاتی نیز از آن استفاده فراوانی می شود.

ابعاد تصویر چاپی در چاپ بروی تخته شاسی بسیار مهم است زیرا تصویر کوچک را مستقیما بر روی تخته شاسی چاپ می کنند ولی در مورد تصویر بزرگ ابتدا آن را روی کاغذ مخصوص چاپ کرده و با استفاده از چسب مخصوص تصویر چاپی را روی تخته شاسی درج می نمایند. نوع چسب مصرفی جهت این امر بسیار مهم است که چسب های آلمانی و آمریکایی از با کیفیت ترین نوع محسوب می شوند.

کیفیت عکس جهت چاپ مطلوب روی تخته شاسی بسیار اهمیت دارد. البته خود سیستم چاپی نیز مهم است. نوع خاصی از تخته شاسی، شاسی های طرح دار است. این شاسی ها بصورت چهار گوش نبوده و ابعاد متنوعی دارند بنابر این نمی توان تصویر چهار گوش را روی آنها درج نمود. جهت این امر به کمک نرم افزارها خاص تصویر را طوری تغییر داده که به راحتی بر روی تخته شاسی طرح دار قرار گیرد. یکی از معروف ترین نرم افزارهای مصرفی نرم افزار دالاهو است.

گروه تبلیغاتی آذین هنر با بهره مندی از دستگاههای مجهز، خدمات چاپ فوم برد و تخته شاسی را ارایه می دهد.

چاپ روی فوم برد