چاپ پلات لمینت چاپ پلات چیست کوتد لمینت قیمت چاپ پلات لمینت

چاپ پلات لمینت پلات لمینت چاپ پلات چاپ پلات چیست کوتد لمینت قیمت چاپ پلات لمینت پلات رنگی شرکت چاپ پلات قیمت دستگاه چاپ پلات . ، چاپ پلات جزء چاپ عریض محسوب می شود. عملیات چاپ توسط دستگاه پلاتر انجام می شود. دستگاه پلاتر دارای هدهایی است که بوسیله این هدها رنگ بر روی کاغذ انتقال می یابد. برای افزایش مقاومت پلات و کاهش صدمات احتمالی، پس از چاپ پلات به وسیله دستگاه لمینیتور لایه ای جهت استحکام بخشیدن روی آن کشیده می شود که به آن لمینت گویند که عملیات لمینت به دو روش لمینت سرد و لمینت گرم صورت می پذیرد. همچنین دستگاه چاپ پلات (پلاتر) جزء دستگاههای چاپ فضای داخلی به حساب می آید که از آن برای چاپ نقشه، چاپ پوستر، چاپ کوتد لمینت، چاپ فتو گلاسه، چاپ بوم، چاپ پی وی سی، چاپ روی استند، پاپ آپ، میز کانتر، رول آپ و... استفاده می شود. از ویژگیهای بارز چاپ پلات لمینت کیفیت منحصر بفرد پلات لمینت در مقایسه با بنر می باشد که البته ظاهر دیداری پلات در مقایسه با بنر بسیار برتر است بطوریکه از پلات لمینت جهت دید از نزدیک بیشتر استفاده می شود در حالی که از بنر برای دید از دور بیشتر استفاده می شود.

چاپ پلات لمینت چیست

لمینت جهت محافظت از چاپ پلات استفاده می شود که با استفاده از یک لایه نازک بر رو یا پشت پلات از آن در برابر عوامل محیطی محافظت می شود و جلا و براقیت سطح چاپی افزایش می یابد که این امر موجب افزایش کیفیت پلات لمینت چاپی شده است. در عملیات پلات لمینت کردن، با لمینت کردن تضاد رنگی در سطح چاپی افزایش می یابد که این امر منجر به زیبایی و جذابیت بیشتر سطح چاپی می شود.پلات لمینت کردن به روشهای براق و مات يا سرد و گرم صورت می گیرد.

چاپ پلات لمینت سرد نازکتر، زیباتر، ظریفتر و گران تر است ولی چاپ پلات لمینت گرم رایج تر است. انتخاب نوع پلات لمینت بستگی به نظر مشتری و کیفیت چاپی مد نظر مشتریان انتخاب می شود.

پلات لمینت گرم

در پلات لمینت گرم با استفاده از گرما لمینت بر روی سطح چسبانده می شود که به اصطلاح به آن پرس کردن نیز می گویند. پلات لمینت گرم در دو نوع مات و براق صورت می گیرد که می توان پشت و روی سطح پلات را لمینت کرد. در پلات لمینت گرم سطح چاپی دارای چسبی است که زمانی که گرما به آن برسد این چسب فعال می شود.

چاپ پلات لمینت سرد

در روش چاپ پلات لمینت سرد از گرما استفاده نمی شود که می توان لمینت سرد را معادل سلفون کشی در نظر گرفت. در پلات لمینت سرد یک لایه نازک بر روی سطح پلات کشیده می شود. در پلات لمینت سرد، لمینت دارای سطحی چسبناک است که در اثر فشار بر روی پلات ، لمینت به پلات الصاق می شود. البته با پاشش مواد مايع خاص هم می توان لمینت سرد را انجام داد كه به آن كوتينگ می گويند. روش لمینت سرد، خصوصا در موردی که حرارت می تواند منجر به آسیب پلات شود روشی مناسب است.

پلات لمینت

چاپ پلات تا عرض 1.5 متر از ویژگی های منحصر به فرد پلات لمینت محسوب می شود. در مقایسه ای اجمالی که می توان بنر با پلات لمینت را انجام داد، بایستی گفت که رزولیشن بالاتر پلات در مقایسه با بنر مشهود است. این در حالی است که بنر رزولیشن کمتری در مقایسه با پلات دارد. از این رو پلات لمینت را بیشتر برای فضای داخلی و دید از نزدیک بکار می برند. این در حالی است که بنر برای فضای خارجی مناسب تر است. به سبب لمینت کردن پلات می توان مقاومت به عوامل خارجی را برای پلات افزایش داد. علاوه بر افزایش طول عمر پلات لمینت، با لمینت کردن زیبایی اثر چاپی نیز بیشتر می شود.

قیمت چاپ پلات لمینت

قیمت چاپ پلات لمینت پایین بوده و روشی ارزان و مقرون به صرفه برای تبلیغات می باشد. کیفیت بالای پلات لمینت در کنار هزینه مناسب آن، چاپ پلات لمینت را می توان به یکی از مناسب ترین روشهای تبلیغاتی تبدیل ساخته است.

شرکت چاپ پلات

آذین هنر یکی از معتبرترین شرکت چاپ پلات لمینت در تهران محسوب می شود. در گروه آذین هنر بهترین و با کیفیت ترین پلات لمینت در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت ممکن تهیه می شود. امکان چاپ در ابعاد و عرض های متنوع و بالا از ویژگی های منحصر به فرد گروه آذین هنر است.

چاپ پلات لمینت