چاپ پلات لمینت چاپ پلات چیست قیمت چاپ پلات لمینت پلات رنگی شرکت چاپ پلات قیمت دستگاه چاپ پلات

چاپ پلات لمینت چاپ پلات چیست قیمت چاپ پلات لمینت پلات رنگی شرکت چاپ پلات قیمت دستگاه چاپ پلات . پلات لمینت ، پلات ، چاپ پلات ، جزء چاپ عریض محسوب می شود. عملیات چاپ توسط دستگاه پلاتر انجام میشود. دستگاه پلاتر دارای هدهایی است که بوسیله این هدها رنگ بر روی کاغذ انتقال می یابد. برای افزایش مقاومت پلات و کاهش صدمات احتمالی، پس از چاپ پلات به وسیله دستگاه لمینیتور لایه ای جهت استحکام بخشیدن روی آن کشیده میشود که به آن لمینت گویند که عملیات لمینت به دو روش لمینت سرد و لمینت گرم صورت می پذیرد. همچنین دستگاه چاپ پلات (پلاتر) جزء دستگاههای چاپ فضای داخلی بحساب می آید که از آن برای چاپ نقشه، چاپ پوستر ، چاپ کوتد، چاپ فتو گلاسه، چاپ بوم، چاپ پی وی سی، چاپ روی استند،پاپ آپ،میز کانتر،رول آپ و... استفاده می شود. از ویژگیهای بارز پلات کیفیت منحصر بفرد پلات در مقایسه با بنر می باشد که البته ظاهر دیداری پلات در مقایسه با بنر بسیار برتر است بطوریکه از پلات جهت دید از نزدیک بیشتر استفاده می شود در حالیکه از بنر برای دید از دور بیشتر استفاده می شود.

چاپ پلات لمینت چیست

لمینت جهت محافظت از چاپ استفاده میشود که با استفاده از یک لایه نازک بر رو یا پشت پلات از آن در برابر عوامل محیطی محافظت می شود و جلا و براقیت سطح چاپی افزایش می یابد که این امر موجب افزایش کیفیت پلات لمینت چاپی شده است. در عملیات پلات لمینت کردن، با لمینت کردن تضاد رنگی در سطح چاپی افزایش می یابد که این امر منجر به زیبایی و جذابیت بیشتر سطح چاپی می شود.پلات لمینت کردن به روشهای براق و مات يا سرد و گرم صورت می گیرد.

پلات لمینت سرد نازکتر، زیباتر، ظریفتر و گران تر است ولی پلات لمینت گرم رایج تر است.

پلات لمینت گرم

در این روش با استفاده از گرما لمینت بر روی سطح چسبانده می شود که به اصطلاح به آن پرس کردن نیز می گویند. پلات لمینت گرم در دو نوع مات و براق صورت می گیرد که می توان پشت و روی سطح پلات را لمینت کرد. در پلات لمینت گرم سطح چاپی دارای چسبی است که زمانی که گرما به آن برسد این چسب فعال می شود.

پلات لمینت سرد

در روش پلات لمینت سرد از گرما استفاده نمی شود که میتوان لمینت سرد را معادل سلفون کشی در نظر گرفت. در پلات لمینت سرد یک لایه نازک بر روی سطح پلات کشیده می شود. در پلات لمینت سرد، لمینت دارای سطحی چسبناک است که در اثر فشار بر روی پلات ، لمینت به پلات الصاق میشود. البته با پاشش مواد مايع خاص هم میتوان لمینت سرد را انجام داد كه به آن كوتينگ می گويند. روش لمینت سرد، خصوصا در موردی که حرارت میتواند منجر به آسیب پلات شود روشی مناسب است.

چاپ پلات تا عرض 1.5 متر از ویژگیهای منحصر بفرد پلات محسوب میشود.