فوم برد چیست چاپ روی فوم برد فوم برد چسبدار انواع فوم برد تخته شاسی

فوم برد سفارش فوم برد فوم برد چسبدار انواع فوم برد لیست قیمت فوم برد قیمت فوم برد 50*70 فوم برد رنگی چاپ فوم برد چاپ روی فوم برد تولید تخته شاسی قیمت تخته شاسی طراحی قیمت تخته شاسی خام تهران مرکز فروش تخته شاسی عکس در تهران

فوم برد چیست

فوم برد نوعی تخته شاسی از جنس پلی استایرن فشرده (ps) می باشد که دارای روکش مخصوص است. فوم برد سبک، مقاوم، مقاوم به رطوبت، صاف بوده و قابلیت چاپ بر روی آن وجود دارد.

فوم برد و موارد استفاده فوم برد

 • نصب عکس و پوستر تبلیغاتی
 • قاب
 • لمینت کردن
 • ساخت استندهای تبلیغاتی
 • ...

چاپ روی فوم برد و مزایای فوم برد

 • فوم برد به لحاظ اقتصادی به صرفه تر نسبت به روشهای مشابه است.
 • وزن فوم برد سبک بوده و قابلیت حمل آن را آسان می کند.
 • فوم برد را می توان برش داد.
 • فوم برد مقاومت زیادی به رطوبت دارد

انواع فوم برد

 • فوم برد چسبدار
 • فوم برد بدون چسب

در فوم برد چسبدار تصویر بر روی فوم برد چسبانده می شود و چاپ بر روی فوم برد صورت نمی گیرد.

فوم برد بدون چسب

در این نوع فوم برد تصویر بر روی فوم برد چسبانده نمی شود بلکه بایستی چاپ بر روی فوم برد انجام شود. یکی از روشهای مناسب جهت چاپ فوم برد، استفاده از روش چاپ دیجیتال است که این عمل توسط چاپگر انجام می شود. هزینه صرف شده در فوم برد بدون چاپ بالاتر از فوم بردهای چسبدار است.

از تبلیغات بر روی تخته شاسی استفاده زیادی می شود قرار دادن پوستر تبلیغاتی بر روی تخته شاسی باعث ترغیب بینندگان می شود.

تخته شاسی

تخته شاسی دارای کیفیت مناسب برای درج تصویر روی خود دارد. تخته شاسی در منازل و نهادهای تبلیغاتی و درج عکسها و... کاربرد فراوان دارد. جنس تخته شاسی نیز متفاوت بوده و می تواند فیبر ، تخته سه لا، ام دی اف و... باشد. نوع ام دی اف جهت برش نیازمند ماتر دستی است. با تخته شاسی می توان عکس را با ابعاد دلخواه به نمایش گذاشت. کیفت تخته شاسی مناسب بوده و دارای دوام و استحکام لازم است. تخته شاسی را می توان به راحتی نصب نمود و محدودیتی جهت رنگ و چاپ ندارد.

انواع تخته شاسی

از انواع روش های چاپ تخته شاسی ، چاپ لاستر ، سیلک و چاپ متالیک را می توان نام برد. یکی از پر کاربرد ترین استفاده های تخته شاسی درج عکس ها می باشد . با درج عکس بروی تخته شاسی می شود خاطرات خانواده و یک گروه را با داشتن تصویری خاص یا تصویری مشترک حفظ نمود. این تصاویر را می توان در منزل یا محل کار جهت زیبا سازی محیط به کار برد. قبلا جهت این امر از قاب عکس استفاده می شد که دیگر کمتر استفاده می شود و از تخته شاسی جهت این امر امروزه استفاده می شود.

چاپ عکس روی تخته شاسی ام دی اف یکی از مناسب ترین متریال ها برای چاپ عکس محسوب می شود. کیفیت بدست آمده روی این متریال بسیار مناسب است. چاپ عکس به روی تخته شاسی تنها مورد استفاده تخته شاسی نیست ، بلکه امروزه جهت تصاویر تبلیغاتی نیز از آن استفاده فراوانی می شود.

ابعاد تصویر چاپی در چاپ بروی تخته شاسی بسیار مهم است زیرا تصویر کوچک را مستقیما بر روی تخته شاسی چاپ می کنند ولی در مورد تصویر بزرگ ابتدا آن را روی کاغذ مخصوص چاپ کرده و با استفاده از چسب مخصوص تصویر چاپی را روی تخته شاسی درج می نمایند. نوع چسب مصرفی جهت این امر بسیار مهم است که چسب های آلمانی و آمریکایی از با کیفیت ترین نوع محسوب می شوند.

کیفیت عکس جهت چاپ مطلوب روی تخته شاسی بسیار اهمیت دارد. البته خود سیستم چاپی نیز مهم است. نوع خاصی از تخته شاسی ، شاسی های طرح دار است. این شاسی ها بصورت چهار گوش نبوده و ابعاد متنوعی دارند بنابر این نمی توان تصویر چهار گوش را روی آنها درج نمود. جهت این امر به کمک نرم افزارها خاص تصویر را طوری تغییر داده که به راحتی بر روی تخته شاسی طرح دار قرار گیرد. که یکی از معروف ترین نرم افزارهای مصرفی نرم افزار دالاهو است.

گروه تبلیغاتی آذین هنر با بهره مندی از دستگاههای مجهز، خدمات چاپ فوم برد و تخته شاسی را ارایه می دهد.

چاپ روی فوم برد